Nejčastější příčiny rozchodu nejsou příčinou rozcházení

Proč se lidé rozcházejí?

Rozchod asi zažil každý z nás a většina jej považuje za osobní selhání. Ale musí k rozchodu opravdu dojít nebo je ještě dobré usilovat o jeho záchranu? Začněte tím, že si uvědomíte, nejčastější příčiny rozchodu.

3 nejčastější příčiny rozchodu:

  • ukončení vztahu kvůli nepřijatelnému chování jednoho z partnerů
  • nekompatibilní, nefungující nebo dokonce destruktivní komunikace
  • skutečnost, že se každý z partnerů rozvíjí jiným směrem

Lze tyto hlavní důvody vyřešit nebo vztah opravdu spěje k zániku?

Přidejte se do uzavřené skupiny lidí, kteří řeší rozvod: Rozvod – poradna

První příčina rozchodu: nepřijatelné chování jednoho z partnerů

Pokud jeden z partnerů ukradne peníze ze společného účtu, bere drogy nebo je závislý na alkoholu, podkopává to jistotu a bezpečí, které ve vztahu přirozeně hledáme. Partner, který zjistí takové jednání svého protějšku se cítí podveden a jsou vlastně porušena veškerá základní pravidla, na nichž partnerské vztahy stojí.

Když partner slibuje, že situaci bude řešit, ale nic proto nedělá, je třeba vážně uvažovat o rozchodu. Pokud chcete vztah zachránit a věříte, že partner o to také stojí, můžete se na mě obrátit a během konzultace se společně podíváme, zda i po takovém zklamání důvěry existuje možnost nápravy a obnovy vztahu.

Druhá příčina rozchodu: nekompatibilní, nefungující nebo dokonce destruktivní komunikace

Vztah, kde se partneři buď ignorují nebo čekají na “výpad” toho druhého. Vztah, kde chybí komunikace, protože ani jeden z partnerů možná už nemá sílu snažit se o společné soužití se stává jakýmsi pohybem po “minovém poli”. Neustálá obava, zda svým jednáním partnera nerozčílíte, hádky o každou maličkost a v neposlední řadě naprostý nezájem a citové ochladnutí.

Lze této příčině rozchodu předcházet a takový vztah zachránit?

Spojme se a můžeme společně objevit vaše staré nefunkční vzorce. Promluvíme si o tom, jak můžete obnovit komunikaci a zájem jeden o druhého. Někdy malá změna dokáže ve vztahu skutečné zázraky.

Rezervujte si 30 min. konzultace zdarma

Třetí příčina rozchodu: každý z partnerů se rozvíjí jiným směrem

Stav, který se často označuje jako “odmilování se” bývá většinou u dlouhodobých vztahů, kdy partneři začínají mít jiný pohled na život a každý z nich očekává něco jiného. Může dojít k situaci, kdy lpíme na stejnosti a vadí nám, že se partner změnil. Nebo právě naopak nás může iritovat, že je partner stále stejný a změnu neakceptuje. Velmi často se tak děje proto, že dnešní doba chce hlavně změnu, něco nového a vztahy tím občas trpí. Dříve byla cenná neměnnost a trvalost, ale nyní si chceme neustále rozšiřovat obzory.

V ideálním světe se partneři rozvíjejí společně. Eva Andriessen

Spojte se se mnou a pomohu vám najít společnou cestu. Podíváme se na vaše společné hodnoty a objevíme, co je pro vás skutečně důležité. Ať už jednu z příčin rozchodu právě řešíte nebo máte obavu, že by se váš vztah mohl posunout na tento tenký led. Společně můžeme váš vztah zachránit.

Rezervujte si 30 min. konzultace zdarma