VĚDOMÉ PROŽITÍ ROZCHODU (ROZVODU)

5 kroků k šťastnému životu po rozchodu


Váš bolestivý rozchod nemusí zničit váš život, ublížit vašim dětem nebo definovat vaši budoucnost.

Ve skutečnosti může být váš rozchod láskyplný, laskavý, velkorysý, respektující a léčivý pro vás a pro všechny zapojené.

Romantická láska přichází se slibem.

Že bude na věky...

Že bude nabízet bezpečné útočiště.

Že už nikdy nebudete osamělí, ztracení nebo se bát.

A když jsou tyto sliby porušené, …

Bolest může být nesnesitelná.

Cítíte se, jako by to byl konec světa…

Cítíš, že už se nikdy po tomto ničivém zklamání nezamiluješ, ani nezažiješ skutečné štěstí v životě.

Pokud jste někdy leželi několik dní stočení v klubíčku se zataženými závěsy, neodpovídali na emaily a pohybovali se jenom proto, abyste se mohli vysmrkat a utřeli si slzy ze svého obličeje… nejste sami.

Z rozchodu se může stát noční můra a přinutit i ty nejsilnější z nás se uzavřít doma a odpojit se od všech i od všeho na několik dní.

Můžeme dokonce ztratit motivaci dělat základní hygienu, jako je sprchování, oblékání čistého oblečení či jíst zdravě.

Dokonce i po počátečním šoku, když se dokážete vrátit k normálnímu fungování, můžete stále prožívat intenzivní depresi, hněv nebo zranění, které mohou způsobit, že budete chtít ublížit tomu, kdo ublížil vám (i když jste normálně přemýšlivý a milující člověk).

Možná v tomto období často přemýšlíte, zda se někdy dostanete (a vaše děti, pokud je máte) na druhou stranu tohoto ohromně bolestivého a matoucího zážitku.

Uprostřed takového utrpení se můžete cítit zoufale a jen si přejete přežít tuto zkušenost a doufáte, že čas nějak vyléčí vaše zlomené srdce.

Přesto existuje způsob, jak být aktivní při obnově svého srdce, a udělat mnohem víc než jen přežít…

Je možné projít ztrátou romantického vztahu způsobem, který je hluboce laskavý a starostlivý, takže nikdo není zanechán zničený touto zkušeností – včetně vás.

Většina z nás touží po vzájemně respektujícím a láskyplném ukončení vztahu, po kterém nastane usmíření a odpuštění. Přesto všichni víme, že většina rozchodů je neuvěřitelně nepříjemná a těžká zkušenost, která je naplněna obrovským množstvím nepřátelství.

Nepříjemné pocity a emoce, které se mohou objevit před, během a po rozchodu, mohou být opravdu těžce zvladatelné a přináší často množství různých způsobu našeho chování a jednání, kterého později můžeme litovat.

Velký vztek, velká zranění, velká beznaděj, velká bezmocnost a/nebo velká touha po pomstě nás mohou přemoci a způsobit, že my (a naši bývalí partneři) budeme jednat způsobem, který je zcela mimo to, kdo chceme být sami pro sebe a pro ostatní. Obraz, který máme o sobě jako o dobrém, spravedlivém a slušném člověku se náhle změní v touhu po pomstě a moci. 

Zranění lidé zraňují lidi.

Uprostřed těchto silných pocitů a emocí, které přicházejí jako příliv, se najednou můžete ocitnout jako smyslů zbavení, kdy říkáte věci, které byste normálně nikdy neřekli a děláte věci, které byste za normálních okolností nikdy neudělaly.

Nemusí to proběhnout tímto způsobem!

Nikdy předtím jsme nebyli tolik sebe-uvědomělí a neměli takovou emoční inteligenci jako má naše generace.

Ačkoliv jsme schopni se chovat neuváženě, primitivně a destruktivně, tak miliony lidí hledají možnosti, jak najít nový způsob, miliony lidí jsou ochotní objevit více vědomou, pečující a ohleduplnou cestu k ukončení vztahu - rozchodu.

Někteří z nás byli svědky hluboce destruktivních a barbarských způsobů, které naše rodiče aplikovali při jejich nevědomém rozchodu (rozvodu)... nevědomém odpojení, při kterém ubližovali všem zúčastněním. Tento nepříjemný prožitek v každém zanechá hluboké rány, které bolý desítky let, dokud nedojde k jejich zahojení a uzdravení.

Uprostřed této bolesti, zmatků a přetižení si přesto můžeme uvědomit, že to jediné, co nechceme udělat sobě, našim bývalým partnerům a naším dětem (pokud je máme) je prožívat takovou bolestivou zkušenost.

Žijeme v době, kdy se více lidí v tomto roce rozejde nebo rozvede, než si koupí nové auto nebo sní grep k snídani. Jste připraveni objevit pro sebe, jak se rozejít (prožít rozvod) lepším způsobem?

Vědomé prožití rozchodu

Světově proslulá expertka na vztahy, licencovaná manželská a rodinná terapeutka a New York Times Bestselling autorka knihy: Rozcházení (Conscious Uncoupling), Katherine Woodward Thomas, Vědomé prožití rozchodu: 5 kroků k šťastnému životu i po rozchodu. Je to průvodce pro každého, kdo se potýká s rozvodem, je na pokraji rozchodu nebo stále trpí nevyřešeným zármutkem z minulého ukončení vztahu. Prostřednictvím osvědčeného, ​​postupného procesu ukončíte romantický vztah - nejen přátelsky, ale i vědomě - způsobem, který ponechá všechny zúčastněné ve zdraví a možnosti se znovu zamilovat v budoucnu.

Všichni bychom rádi uvedli své osobní vztahy do vědomého ukončení, kde je láska, která byla sdílena, poctěna a chráněna, spíše, než zničena, a tam, kde každý, kdo je ovlivněn rozchodem, je posílen a ne zničen tím, jak vztah skončil.

Eva Andriessen (www.andriessen.cz) je certifikovaná koučka na Vědomé prožití rozchodu: její koučovací program je navržený tak, abyste mohli se svým partnerem nebo bez bývalého partnera pro sebe objevit šesti krokový proces, který vás bude provázet koncem vašeho vztahu. Koučovací program Vědomé prožití rozchodu je sestaven tak, abyste se mohli rozejít s laskavostí, důstojností a dobrou vůlí a dokázali uzdravit své bolavé srdce a to bez ohledu na to, jak náročné jsou okolnosti vašeho rozchodu.

Katherine Woodward Thomas

Katherine bezesporu patří k celosvětově uznávaným psychoterapeutům zabývajících se párovou a rodinou terapií. Svou praxi terapeuta a lektora dovedla na mistrovskou úroveň. V současnosti trénuje a vzdělává terapeuty, kouče a experty zabývající se osobními vztahy po celém světě. Katherine je autorkou The New York Times Best Seller knihy Conscious Uncoupling: 5 Steps to Living Happily Even After, která byla nominována na cenu za knihu pro lepší život, a je autorkou knihy Calling in “The One:” 7 Weeks to Attract the Love of Your Life, která se stala národním bestsellerem.

Co při koučinku pro sebe objevíte

Za 3 měsíce s plnou podporou ​​odborného vedení certifikované koučky na Vědomé Rozcházení, Evy Andriessen, zjistíte, jak:

 • Jak ochráníte sebe (a své děti, pokud je máte) před další bolestí – tím, že se naučíte orientovat se v rozchodu s důstojností, ctí a úctou ve spolupráci se svým partnerem, ale i bez spolupráce se svým bývalým partnerem.
 • Probudíte své schopnosti milovat a být milován - i když člověk, kterého milujete, vás nebude milovat stejně tak, jak by jste potřebovali.
 • Dostanete se na místo hlubokého vnitřního míru - vyřešením nevyřešeného smutku, zášti, viny, hanby, hněvu nebo zranění.
 • Použijete svůj zármutek k tomu, abyste si vyřešily bolestivé, opakující se vztahové vzorce - a uvěřili v možnost mít zdraví, štěstí a pohodu v lásce.
 • Objevíte jeden základní nástroj, který vám pomůže odstranit obsedantní zášť a vztek – tím se ocitnete na místě pravé svobody a dokonalosti ve svém srdci.
 • Obnovíte hlubokou důvěru v sebe - s vědomím, že nikdy znovu už neuděláte tu stejnou chybu.
 • Probudíte se k možnostem lásky a opravdového štěstí - integrací všeho, co jste se naučili, a objevením pravého odpuštění pro sebe i pro ostatní.

Vědomé prožití rozchodu:
6 kroků k šťastnému životu po rozchodu

Během 3 měsíců si s Evou Andriessen projdete následujícími kroky:

PRVNÍ KROK

Principy a praxe vědomého odpojení

 • Porozumíte staromódnímu původu hanby po rozchodu a osvobodíte se od toxických pocitů méněcennosti, ponížení a společenských rozpaků.
 • Zjistíte, proč jsou rozchody tak těžké pro srdce, a objevíte klíč k tomu, jak otočit tu nejhorší věc, která se vám kdy stala v naprosto nejlepší.
 • Naučíte se, jak se lépe rozejít - umožní vám to a ty, které máte rádi se posunout dál v životě s otevřenými a plně zhojenými srdci.
 • Uvolníte se z tyranie rozchodové bolesti a zachytíte záblesk světla, který vás čeká na konci tohoto tunelu.

DRUHÝ KROK

Jak najít emocionální svobodu

 • Zhodnotíte svou úroveň traumatu z rozchodu a naučíte se kritické postupy vlastní sebe péče, které budou vaše srdce léčit.
 • Naučíte se používat intenzitu svých negativních emocí jako palivo, které budete potřebovat k vytvoření bezprecedentní pozitivní změny ve vašem životě.
 • Začnete vnímat váš rozchod jako život měnící příležitost jak „zahojené a uzdravené srdce znovu otevřít“, abyste změnili své zklamání a destruktivní vzorce v lásce na nejhlubší úrovni.
 • Otevřete se plnému zotavení svého srdce tím, že si stanovíte silný záměr, kterým si vytvoříte něco krásného z této zkušenosti.

TŘETÍ KROK

Získejte zpět svou sílu a svůj život

 • Uvolníte se z obsedantního myšlení a viktimizace, a začnete vyprávět svůj příběh, který vám dá sílu a obnoví váš pocit celistvosti.
 • Identifikujete všechny skryté způsoby, které vás vedli k tomu, že jste se vzdali své síly, a začnete objevovat způsoby, které odrážejí vaší opravdovou hodnotu.
 • Osvobodíte se od hněvu a odporu, který můžete cítit, a začnete se cítit sebejistě, že už nikdy neuděláte stejnou chybu.
 • Začnete se rozvíjet mimo osobu, kterou jste byli, když jste si vytvářeli svůj vztah, a objevíte, jak si můžete důvěřovat v lásce a být milována v budoucnu.

ČTVRTÝ KROK

Přerušíte svůj vzorec chování, ​​uzdravíte své srdce

 • Naučíte se, jak si můžete změnit život pomocí pětibodového procesu, který vás vysvobodí ze starých vzorů a přesvědčení, které vám způsobovaly pocit nenaplnění a zklamaní v lásce a objevíte tajemství, jak se rozvíjet dále.
 • Budete mít ztělesněný zážitek, ve kterém probudíte vaše nové - „pravé já“ - a hluboce se zamilujete do sebe jako váš pevný základ pro milování druhých.
 • Vyléčíte si vaší zraněnou identitu způsobenou rozchodem, a probudíte vaší schopnosti milovat a být milováni bez ohledu na to, jak se k vám váš bývalý partner choval.
 • Budete mít jasno ve specifických dovednostech a kvalitách, které budete nyní muset rozvíjet, abyste si zajistili uspokojivější a naplněné vztahy ve vaší budoucnosti.

PÁTÝ KROK

Stanete se alchymistou lásky

 • Nastavíte si silný záměr pro pozitivní budoucnost, který vám bude sloužit jako váš kompas, který vám pomůže řídit vaše kroky kupředu a podporovat vás v navigaci ve vašem rozchodu v souladu s vaší vizí a integritou.
 • Uvolníte jakékoli toxické emocionální zbytky, které máte ke svému bývalému partnerem a objevíte tajemství, jak zázračně vyčistit vzduch mezi vámi.
 • Objevíte, jak odpouštět neodpustitelné a jít životem bez odporu a zášti, a budete připraveni si znovu vytvořit ještě krásnější život, než jste, kdy měli.
 • Probudíte v sobě umění „zlaté opravy“ a začnete si vytvářet jasnou, novou a posilující budoucnost pro všechny zúčastněné.

ŠESTÝ KROK

Vytvoříte si svůj šťastný život po rozchodu

 • Vyjasníte si a ukončíte staré dohody, které jste sdíleli se svým bývalým partnerem, a vytvoříte si nové, které vám umožní být hluboce šťastní v životě.
 • Naučíte se, jak se vypořádat s vaším rozchodem a diskutovat o něm s rodinou a přáteli s respektem a ohleduplností.
 • Vytvoříte si nové nastavení, rituály a rutiny, které osvobodí každého, aby vzkvétal a rozvíjel se v životě a lásce.
 • Zažijete kouzelný rituál „Vědomého odpojení“, který vám pomůže osvobodit se a posilní vás, vašeho bývalého partnera a každého zúčastněného, abyste se mohli posunout v životě dál.